Kde bude konference probíhat?

Konference LeaderFEST 2015 bude probíhat v Beránku v Náchodě

Stavba náchodského Beránku začala v roce 1912. Hlavní motivací bylo vytvoření prostorného sálu, kde by bylo možné konat společenské a kulturní akce pro občany města. Architektonickým řešením byl pověřen ing.dr. Alois Čenský, který navrhoval např. objekty Vinohradského divadla a Měšťanské besedy na Smíchově. Stavba trvala dva roky, denně na ní pracovalo až 150 lidí. Sochařskou a štukatérskou výzdobou byl pověřen akad. sochař Josef Pekárek, který měl bohaté zkušenosti z výzdoby významných pražských architektur.

26. dubna 1914 byl Beránek slavnostně předán náchodské veřejnosti. Při této příležitosti na prknech divadla vystoupili zdejší ochotníci s hostujícím předním členem činohry Národního divadla Eduardem Vojanem. Na programu byla hra Aloise Jiráska Jan Žižka. Na jeviště byla zavěšena historická opona znázorňující příchod praotce Čech na horu Říp, kterou navrhnul roku 1895 pro hudební pavilon na Národopisné výstavě v Praze Mikoláš Aleš.

Tak dlouho slouží už náchodský Beránek veřejnosti nejen jako hotel, kavárna a restaurace, ale také jako Městské divadlo dr.Josefa Čížka, na jehož prknech hráli nejvýznamnější tuzemské soubory. Veřejnost sem pravidelně dochází na významné společenské události a plesy.

Konference LeaderFEST 2015 bude probíhat převážně v prostorách Městského divadla.

Prostory divadla jsou k nahlédnutí zde.

zdroj fotografií: www.vychodni-cechy.info

Kontakt

MAS Mezi Úpou a Metují
třída T. G. Masaryka 80
552 03 Česká Skalice

606636640
491490038
602613506

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode